AMATÖR KÜMEYE: 0-2
 
  AMATÖR KÜMEYE: 0-2   

Kocaelispor’un bulunduğu 3 ncü Lig’te  barınması açısından çok büyük önem taşıyan  Arsin  maçında, evdeki hesap çarşıya uymadı. Kocaelispor, mutlaka kazanması gereken maçı 2-0 kaybetti ve artık bu ligte kalmasını mucizelere bağladı. Kockoca Kocaelispor’a gelecek sezon Amatör Lig göründü.

İLK YARI İYİYDİK

Kocaelispor, mücadele ettiği grupta en dişine göre rakip olarak gözüken Arsinspor karşısında oyuna, Maraton Tribünü dolduran taraftarının da büyük desteği ile hızlı başladı. 3 ncü dakikada konuk takımın çok önemli bir akınını Kaleci Rıza önledi. İlk yarıda  kalan bölümde Kocaelispor sürekli rakibinin üzerine gitti ama, gol bulamadı.

RAKİP YÜKLENDİ

Maçın ikinci yarısında Kocaelispor takımı etkinliğini kaybetti. Daha diri gözüken konuk Arsin, oyun üstünlüğünü ele aldı. 69 ncu dakikada  Emre Tarhan, kaleci Rıza’nın da hatasından yararlanarak takımını öne geçirdi. 84 ncü dakikada  Gökhan’ın şutu Osman’a çarpıp kalemize girince, umutlar tamamen  tükenmiş oldu.

“YÖNETİM İSTİFA”

İkinci golden hemen sonra, golü atan Gökhan kırmızı kart gördü. Rakip eksilmişti ama, bizim gücümüz yoktu. Son dakikalarda Maraton’daki taraftarlar Nebil Uzun yönetimini istifaya davet etti. Kocaelispor takımı, sezonun ikinci yarısının ilk haftasında mutlaka kazanması gereken maçı kaybetmiş ve  son umutlarını da artık yıkılması  gündemde olan İsmetpaşa Stadının çimlerine gömmüştü. 
Okunma :2599