Uzun: “Artık sessiz kalmayacağız”
 
  Uzun: “Artık sessiz kalmayacağız”   

Kocaelispor Başkanı Nebil Uzun, Kocaelispor Tesisleri’nin devri konusunda geri adım atmayan Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV) Başkanı Sefa Sirmen hakkında artık sessiz kalmayacaklarını açıkladı.

RUHSAT KRİZİ ÇIKTI

Kocaelispor Başkanı Nebil Uzun, Derince Yenikent Mahallesi’nde bulunan Kocaelispor Tesisleri’ni 7-8 yıllığına “Olimpik Sporcu Yetiştirme Merkezi” olarak kullanılması için Spor Bakanlığı’na kiralayarak, yeşil-siyahlı kulübün transfer yasağını kaldırmayı amaçlıyordu. Ancak bugün otel olarak işletilen tesislerin ruhsatının bulunmadığı ortaya çıktı. Bu nedenle proje tıkandı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, tesislere ruhsat vermek için tek bir şart öne sürerek, tesislerin yapılış amacına uygun olarak Kocaelispor’a devredilmesini istedi.

KOCAELİSPOR ATKISI TAKMASIN

Kocaelispor Başkanı Nebil Uzun, bu isteği yerine getirmeyen Sefa Sirmen’i samimi olmamakla suçladı. Uzun, “Böylesine hayati bir konuda Kocaelispor’un menfaati düşünmeyen biri bundan sonra da hiçbir yerde Kocaelispor atkısı takmasın. Seçim süreci nedeniyle bugüne kadar sessiz kalmayı tercih etmiştik. Sonuçta konuştuğunuz şeyler yanlış anlaşılabiliyor. Ancak Kocaelispor menfaatleri doğrultusunda bundan sonra sessiz kalmayacağız. Samimi olmayan kişilere karşı Kocaelispor’un haklarını sonuna kadar savunacağız” dedi.

HUKUKİ YOLLARA BAŞVURACAĞIZ

Bakanlığın Kocaelispor Tesisleri’ne alternatif olarak Derbent Uygulama Oteli’ni tercih ettiğini ancak bu konuda çalışmayı durduklarını belirten Uzun şöyle devam etti: “Kocaelispor Tesisleri olmazsa, Derbent Uygulama Oteli kiralanacak. Ancak bunun olmasını istemiyoruz. Çünkü Kocaelispor’un bu gelire çok ihtiyacı var. Bakanlık yetkililerini beklemeleri için ikna ettik. Şimdi KEV yönetimi hakkında hukuki girişimler başlatarak tesisleri almayı amaçlıyoruz. Buradan bir kez daha düzeltmek isterim, bu tesisler Kocaelispor’a devredilirse haciz edilir, satılır söylemi yanlıştır” dedi. 

Kaynak: Özgür Kocaeli
Okunma :2743