Kahreden bir maç - İbrahim GÜRSEL
 
  Kahreden bir maç - İbrahim GÜRSEL   

DENİZLİ- Bu ligde barınmak için, bir takımdan puan alacaksak, bir takıma gol veya goller atacaksak, Denizli Belediye takamı, en uygun takımdı. Ligdeki ilk 4 maçını kaybeden Kocaelispor, dün Denizli’de küçücük tribünleri de tamamen boş olan bir amatör takım sahasındaki maça çıkarken, ben yine umut doluydum.

Ama emin olun Kocaelispor takımında, futbolcuların hiç birinde inanç yoktu. Gözlerinde “Biz bu maçı alırız” ışığını hiçbirinde göremiyordum.

Faruk Sarman’ı da, Başkan Nebil Uzun’u da insan olarak çok seviyorum. Kocaelispor adına doğruyu bulmak için çırpındıklarını da biliyorum. Ama olmadı, yapamıyorlar. Bir şeyler yanlış gidiyor. Geçen yıl, Orhan Görsen, çok daha kısıtlı imkanlarla bu takımı daha dik tutabilmişti.

Teknik Direktör Faruk Sarman, 5 nci haftaya geldik, hala arayış içinde. Kaleciden santrfora kadar 5 haftada bütün takımı değiştirdi. Ama hiçbir aşı tutmadı. Sarman, geçen yılki kadroyu sahaya sürse, kopup giden Doğan Karakuş yerine bir santrfor monte etse, bu hallere düşmezdik. Takımın inancı kayboldu. Sezon başında takıma çok gaz verildi, sonra hep birlikte çöküş yaşandı.

Dün Kocaelispor oyuna yine, rakibin üzerine gidip, gol aramak düşüncesiyle değil, rakibi kilitleyip, oynatmamak planıyla başlamıştı. Bizim gol atmamız tamamen tesadüflere bırakılmıştı. Santrfor olarak oyuna başlayan Sefa ileride tek gol umudumuzdu. O da maçın başlarında bir sakatlık geçirdi,  korkak oynamaya başladı.

İlk yarım saat rakibi de oynatmadık. Ama 30 ncu dakikada golü yedikten sonra çöktük, çözüldük.

Başkan Nebil Uzun soyunma odasına girdi, takıma, Teknik Direktöre moral vermeye çalıştı. Maçın ikinci yarısına iki değişiklikle başladık. Hiçbir şey fayda etmedi.  Evsahibi takım, 52 nci dakikada farkı ikiye çıkarttı, tamamen koptuk. Bizim oyuncular sinirlendi. Sahada aklı başında oynayan, taktik disipline uyan bir tek oyuncu kalmadı. Arka arkaya basit goller yemeye devam ettik ve rakip kaleye hiç inemedik. Tribünlerde 5-10 tane 8-10 yaşlarında çocuk vardı. Koskoca Kocaelispor’la alay ediliyordu. Çok gücüme gitti. Dünkü maç, Kocaelispor tarihindeki en acı, en ağır gelen maçlardan biri olmuştur. Artık dibe vurmanın ötesinde, bataklıkta boynumuzun üzerini bile çamura gömmüş durumdayız..Transfer hakkımız yok, hamle yapacak gücümüz yok. Bir şeyleri değiştirmek, bu genç çocuklara öncelikle moral ve inanç aşılamak zorundayız.

Günden güne, daha fazla eriyor, üstelik kahroluyoruz. Denizli’deki bu maç hakkında söyleyecek söz bulamıyorum. Bu bataklıktan nasıl çıkılır, doğrusu bunu da bilmiyorum.

Kaynak: Özgür Kocaeli
Okunma :2581