Kocaelispor turladı: 4-6
 
  Kocaelispor turladı: 4-6   

Kupadaki kent derbisinde sevinen Kocaelispor oldu. Darıca’daki maçın normal süresi ve uzatmaları 1–1 bitince penaltılara geçildi. 5’te 5 yapan Kocaelispor turlarken, Darıca G.B bir penaltı kaçırarak elendi.

İLK YARI 1-0 DARICA ÖNDE

Kocaelispor teknik direktörü Faruk Sarman ideal kadrodan M.Rıza, Bartu, Sercan ve Yolcu’ya ilk tertipte yer verdi. Lisansı çıkan santrafor Burak da ilk 11’de yer aldı. Darıca G.B ise as-yedek karışımı bir kadroyla sahaya çıktı. Az sayıda taraftar önünde oynanan maçta ev sahibi takım 15’nci dakikada Aykut ile öne geçti. İlk yarı sonuna kadar karşılıklı ataklardan gol sesi çıkmadı. Devre 1-0 geçildi.

SEFA 88’DE ATTI

İkinci yarıda takımlar tempoyu yükseltti, çata çat bir mücadele oldu. Pozisyon zenginliği ev sahibi ekipten yanaydı. Kocaelispor lig maçlarında olduğu gibi gol yol yollarında etkisiz kaldı. Maçın 1-0 bitmesi beklenirken, 88’nci dakikada Berkay’ın ara pasında Sefa skoru eşitledi. Maç uzatmaya gitti. Uzatmada gole yaklaşan Kocaelispor oldu. 114’te Sercan’ın 40 metreden şutu üst direkten döndü. Uzatmalarda eşitlik bozulmayınca penaltılara geçildi. Kocaelispor Berkay, Sercan, Osman, Barış ve Kerem ile 5’te 5 yaparken, Darıca G.B’de hakan’ın kullandığı üçüncü penaltıyı Rıza kurtardı. Penaltılarda rakibine 6-4 üstünlük sağlayan Kocaelispor turladı

Kaynak: Özgür Kocaeli
Okunma :2525