Sarman’dan umutlu mesajlar
 
  Sarman’dan umutlu mesajlar   

Kocaelispor Teknik Direktörü Faruk Sarman, starta iki hafta kala takımla ve ligle ilgili görüşlerini açıkladı. İlk haftadaki rakip Arsin’in dikkat edilmesi gereken bir rakip olduğunu söyleyen Sarman, “Hedefimiz açılışı puanla yapmak” dedi. Sarman, rakipleri gözlerinde büyütmediklerini, küçük de görmediklerini söyledi, “Haddimizi bilerek oynayacağız” dedi. Sarman, camiadan sabır ve destek istedi, “İnanın ve arkasında durun. Bu takım önemli işler yapacak, bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

ARSİNSPOR’A DİKKAT

Kocaelispor teknik patronu Faruk Sarman,  ligin startına iki haftadan az bir süre kala genel bir değerlendirme yaptı.  Sarman öncelikle sezonun ilk maçıyla ilgili düşüncelerini dile getirdi, “Arsinspor’da maddi sorunlar yaşandığı, bu yüzden teknik direktör Soner Boz’un istifa ettiği duyumlarını aldık. Kamuoyunda Trabzon temsilcisiyle ilgili sorunlu,  zayıf takım yakıştırmaları yapıldığını görüyoruz. Kesinlikle bizim bakış açımız böyle değil. Her rakibi ciddi alıyor, saygı duyuyoruz. Arsinspor’un son bir hafta içinde 5 transfer birden yaptığını öğrendik. Sezonun ilk haftasında kesinlikle ciddi bir rakip bekliyor bizi. Bunun bilinciyle hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz açılışı puanla yapmaktır” dedi. 

“HADDİMİZİ BİLECEĞİZ”

Faruk Sarman zorlu bir lig maratonunun kendilerini beklediğini belirterek, “ Ne rakipleri gözümüzde büyüteceğiz, ne de küçük göreceğiz. Kesinlikle haddimizi bilerek oynayacağız. Bu ligde her puanın önemi, değeri var. Kazanamıyorsak, kaybetmeyeceğiz.  Savunmasıyla, mücadele gücüyle öne çıkan bir takım yaratmak istiyoruz. Bu doğrultuda işler istediğim gibi gidiyor. Çalışmalara başlamadan önce en büyük sorunumuzun gol yemek olduğunu, öncelikle bu zaafı ortadan kaldırmak için çaba göstereceğimi söylemiştim. Hazırlık döneminde, maçlarında bu konuda epeyce yol aldık. Ligi kadar daha de iyi olacağız” dedi.

“İSTEĞİMİZ SABIR VE DESTEK”

Teknik patron Sarman, çok özel bir futbolcu grubuyla çalıştığını, bunun kendisi için büyük bir şans olduğunu belirterek,  “İlk günden bu yana futbolcularımın tümümün çalışma azimlerinden, hırslarından memnunum. Onlara baktıkça ufukta önemli başarılar görüyorum. Camiamızdan tek isteğimiz sabırlı olmaları ve destek vermeleri. Bu kadro inanıldığı, arkasında durulduğunda kimsenin tahmin edemeyeceği başarılara imza atar. Ben buna yürükten inanıyorum” dedi. Sarman, mesajında taraftarların kombine biletlere ilgi göstermesini de istedi, “Şu ana kadar satışların çok zayıf gittiğini duyumlarını alıyor, üzülüyoruz. Bu kentte 5 bin kombine satmak zor olmamalı. Kocaelispor’u sevenleri göreve davet ediyorum” dedi. 

Kaynak: ÖzgürKocaeli
Okunma :2747