KOCAELİSPOR'DA BAŞKAN NEBİL UZUN
 
  KOCAELİSPOR'DA BAŞKAN NEBİL UZUN   

Kapanacaktı kapanmayacaktı, kalacaktı düşecekti, kayyuma kalacaktı kalmayacaktı derken zaman akıp geçti. Önceki akşam saat 18.00`i gösterdiğinde Kocaelispor sevdalıları Dolphin Alışveriş Merkezi Yunus Emre Kültür Merkezi`nde toplandı. Amaç, mazimizi başarılarla dolu köklü Kocaelispor`u yaşatmak için gönüllülere, yeşil siyah renk sevdalılarına el vermekti.


UZUN SON ANA KADAR ÇALIŞTI
Mevcut yönetim Orhan Görsen ve ekibi bizden bu kadar demiş, yeni yönetimin önünü açmak için de kongrede aday olmayacağını açıklamıştı. Uzun süredir Kocaelispor`un başkanlığına aday olmayı düşünen Nebil Uzun`da harekete geçmiş, günler öncesinden liste çalışmalarına başlamıştı. En son Uzun ve ekibi, listesini netleştirmek için kongreden üç saat önce bir araya gelmişti.


MERAKLA BEKLENEN SEÇİM
Saat 15.00`de bir toplantı yapan Nebil Uzun, Kocaelispor`da görev yapacağı iki yıllık süreçte beraber yürüyeceği yol arkadaşlarının listesini hazırladı. Ve saat 18.00`den sonra da heeycanla seçim anını beklemeye başladı. Kongrede normal gündemin ardından Orhan Görsen ve yönetiminin ibra edilmesinin ardından sıra yeni yönetimin seçimine geldi.


OKUMUŞ İTİRAZ ETTİ
Divan başkanı Altan Özer ve Bekir Halefler, kendilerine gelen tek listenin Nebil Uzun`un hazırladığı liste olduğunu söyledi ve salona başka birinin aday olup olmayacağını sordu. Salondan ses çıkmamasının ardından divan başkan yardımcısı Bekir Halefler, Nebil Uzun`un yönetime talip olduğu yönetim kurulu lisetesini üyelere okudu ve itiraz olup olmadığını sordu.


86 ÜYENİN GÜVENİNİ ALDI
Salondaki sessizliği bozan, Uzun`un listesinde asil yönetim kurulu listesinde olan Ali Okumuş oldu. Okumuş, divana adının listeye kendinin haberi ve bilgisi olmadan yazıldığını iletti. Bunun üzerine divan başkanı Özer, “İstifa ediniz. Yedeklerden bir kişi yerinize geçer. Bu seçim için bir sorun teşkil etmez. Başka itiraz yoksa seçime geçebiliriz” dedi. Salonda başka itiraz eden olmayınca Nebil Uzun`un listesi genel kurul üyelerinin oylarına sunuldu.


HER BRANŞTA BAŞARI
Yapılan oylama sonrasında genel kurula katılan 86 üyenin oy çoğunluğuyla Nebil Uzun, Kocaelispor`un yeni başkanı oldu. Uzun, oylamanın ardından yaptığı konuşmada işlerinin zorluğunun farkında olduklarını, bu zorlukların altından kalkmak için de ellerinden geldiğince mücadele edeceklerini ifade etti. Uzun, amaçlarının ise Kocaelispor`a her branşta başarı sağlamak olduğunu belirtti.


GENEL KURULA TEŞEKKÜR ETTİ
Oylamanın ardından Nebil Uzun`u ilk tebrik edense Orhan Görsen oldu. Görsen yönetim kurulunda bulunmasalar da her zaman kendilerine destek olacaklarını ifade etti. Ardından yönetim kurulunu genel kurul üyelerine tanıtan Nebil Uzun, genel kurul üyelerine de kendilerine gösterdikleri güvenden dolayı teşekkür etti.

İŞTE NEBİL UZUN`UN LİSTESİ:

YÖNETİM KURULU ASİL YÖNETİM KURULU YEDEK

1-İSMAİL ALİOĞLU 1- HÜSEYİN SERVET CEK

2-İLYAS ÇAKIR 2-ERKAN BAKIROĞLU

3-ABDULLAH ZORLU 3-İSMET ERTURAN

4-MUHARREM ŞATIR 4-TURGAY OLGUN

5-AYKUT GÖDEK 5- NEJDET MEMİŞ

6-SUAT ÖNDER 6-M.TEOMAN ÖZKAN

7-HAYRULLAH EMİRAL 7-KEMAL YÜKSEL

8-BEKİR CENK LÜLECİ 8-M. ALİ AYDEMİRER

9-AHMET DİNDAR 9-BÜLENT GÜNAY

10-VEDAT ÖZDENİZER 10-ALİ AKSOY

11-ALİ OKUMUŞ 11-BÜLENT AYVACIK

12-ŞENER ÇALIK 12-AHMET KOBAK

13-İSMAİL CEM MUTİ 13-FAHRETTİN ÖNDER

14-YÜKSEL GÜMÜŞ 14-İLHAN HAFTACI

15-CENGİZ KAHRAMAN 15-YILMAZ UMUT

16-ENGİN KATANALP 16-SALİH DEMİRKIRAN

17-AHMET KÜÇÜKÖRS

DENETİM KURULU ASİL

1-NECAT ÇAKIR

2-FİKRET GÖKMEN

3-ŞAKİR SÜLOĞLU

4-SERTİF GÖKÇE

5-AHMET ALTUĞ

DİSİPLİN KURULU ASİL

1-S.FERİDUN GÜNAY

2-MEHMET TÜYSÜZ

3-TURAN SARI

4-MUZAFFER GÜRFİDAN

5-SUAT TEMOÇİN

SİCİL KURLU ASİL

1-BEKİR YURDAGÜL

2-ÖZER ALTAN

3-SİNAN ÜNER

4-CİHAT UÇAR

5-MESUT BAKİ EFE

DENETİM KURULU YEDEK

1-HASAN ÇİÇEK

2-ÜMİT ALTINTAŞ

3-FARUK KURNAZ

4-ERCAN BÜYÜKARMAN

5-İDRİS NEBİ GÖNENÇ

DİSİPLİN KURULU YEDEK

1-ERCAN GÜRKAN

2-GÖRKEM BORA TANER

3-BEKİR HALEFLER

4-CENGİZ DÖNMEZER

5-ENGİN DOĞU

SİCİL KURULU YEDEK

1-RAMAZAN KURT

2-HAKKI SEÇKİN ŞİLE

3-TUNCER SELİM

4-İBRAHİM ÖZENİR

5-ENİZ ÖZKAN
Okunma :4221