Zirvede Körfez - Ali Murat Hamarat
 
  Zirvede Körfez - Ali Murat Hamarat   

Tam 20 yıl önce Kocaelispor, Ali Sami Yen’deydi. 1992-1993 sezonunun efsane ekibi ligin ilk devresini lider bitirmek için Mecidiyeköy’e gelmişti. Galatasaray deseniz, onlar da kazanıp aynı koltuğun planlarını yapıyordu...

Saffet Sancaklı ve Bülent Uygun’un muhteşem ortaklığıyla harika bir performans çizen Körfez, büyük düşünüyordu. İkinci kümeden ayağının tozuyla gelmiş bir ekip, ligin devlerine kafa tutuyordu. Güvenç Kurtar’ın talebeleri müthiş oynuyordu.

Galatasaray’ın Avrupa Kupası macerası nedeniyle ertelenen mücadele, asıl gününde oynansa yağmurlu bir havada yapılacaktı. Kar beklenirken, hava günlük güneşlikti. Tabii hafiften kara çalıyordu ya neyse...

Başlama vuruşu öncesi Aslan cephesinde bir Gütschow heyecanı yaşanıyordu. Sarı-kırmızılıların çiçeği burnunda transferi Ankaragücü karşısında siftahı yapmışsa da erteleme karşılaşmasında oynamasına izin çıkmamıştı.

Saffet’in golüyle öne geçen yeşil-siyahlılar taraftarlarını mest ededursun, Uğur puanı kurtarıyordu. Son düdükle birlikte Kocaelispor, liderlik koltuğunu koruyordu. Dosta güven, düşmana korku salan Körfez, sezonun ikinci yarısında düşüşe geçerken, maçtan sonra “Şampiyon Mayıs’ta belli olur” diyen Karl-Heinz Feldkamp haklı çıkıyordu. 30 Mayıs’ta Ankaragücü’ne sekiz atan Aslan, ipi burun farkıyla göğüslemeyi başarmıştı.

Kocaelispor deseniz malumunuz... Fonda yıllardır “Mazi kalbimde bir yaradır“ çalıyor, camianın toparlanıp toparlanamayacağı ise merak ediliyor.

Kaynak: Eurosport Türkiye


Okunma :3278