“Karşıyaka'yı elemek planımızda yoktu”
 
  “Karşıyaka'yı elemek planımızda yoktu”   

Kocaelispor Teknik Direktörü Bülent Baturman, göreve devam kararını açıkladığı basın toplantısında ilk yarı değerlendirmesi de yaptı. Başkan Orhan Görsen ile futbolculardan gelen devam et çağrısı üzerine istifa düşüncesinden vazgeçen Baturman, ilk yarıyla ilgili çarpıcı itiraflarda bulundu. Baturman, “Kupada Karşıyaka'yı eleyeceğimiz aklımızın ucundan bile geçmiyordu. Bu bizi olumsuz etkiledi” dedi.

BAŞKAN VE FUTBOLCULARDAN KAL BASKISI

Kocaelispor Teknik Direktörü Bülent Baturman, önceki gün kulüp içindeki kulüp binasında yardımcısı Veli Akbaş ile birlikte düzenlediği basın toplantısında istifa tartışmalarına noktayı koydu. Daha önce takımın iyiliği için görevi bırakmaya hazırlanan Baturman, Başkan Orhan Görsen ile futbolculardan gelen çağrı üzerine kararından vazgeçti. Özgür Spor'un dün yazdığı gibi, “Kaptan Rıza beni arayarak her şeyin daha farklı olacağı sözünü verdi. Onların bu sözü verirken samimi olduklarına ve ellerinden geleni yapacaklarına sonsuz inancım var” dedi.

BAŞARI İN BİRLİK BERABERLİK ŞART

Kocaelispor'un bu saatten sonra birbiri ile didişerek değil, birlik ve beraberlik içinde olarak kurtulacağını da kaydeden Baturman şöyle devam etti: “Son Oyak Reno maçında yaşananlar saha içinde olmama rağmen benim de dikkatimi çekti ve çok üzüldüm. Taraftarların sonuçlar nedeniyle tepkisini anlıyorum. Ancak burada önce tepki verilmesi gerekenler, takımı bu hale getirenlerdir. Ben Kocaelispor'a 3 ncü kez geliyorum. Her geldiğimde de Kocaelispor en zor günlerini yaşıyordu. Zaten iyi olduğunda bu kentin çocukları hatırlanmaz” dedi.

KOCAELİSPOR'DA DOĞDUM, BÜYÜDÜM

Baturman şöyle devam etti: “Ben bu kentte doğdum ve bu kentte öleceğim. Futbola 9-10 yaşında Kocaelispor'da başladım. Sakatlıklardan dolayı 31 yaşına kadar devam ettim. Ama daha sonra da futboldan hiç kopmadım. Bu kentte yaşadım. Geçen sene eski futbolcular olarak Kocaelispor adının silinmemesi için bir çalışma başlattık. Bugün, ama öyle ama böyle önemli adımlar atıldı. Bu sezona da kötü başlamadık aslında. Bugün ilk yarıda sadece 9 gol yiyen Altınordu'ya karşı biz 4-5 net pozisyon bulmuşuz. Galibiyeti kaçırmışız”.

KUPADA TUR ATLAMAK HEDEFİMİZ DEĞİLD

“Hedefimiz ilk yarının ilk haftalarında mümkün olduğunca çok puan toplayıp, Diyarbakır, Elazığ Belediyespor, Mardinspor ve Arsinspor gibi kolay gözüken rakiplerden alacağımız puanlarla iyice rahatlamaktı. Ancak en formda olduğumuz dönemlerde düşüşe geçtik. Bunun nedenini şimdi geriye baktığımda kupada geçtiğimiz turlar olarak görüyorum. Melih Ahmet'i kupa maçında kaybettik. Aslında bizim aklımızda ilk maçta elenmek vardı. Ancak rakip amatör kümeden olunca Kocaelispor'a yakışmaz dedik ve tam kadro olarak sahaya çıktık”.

KUPA MAÇLARI FİZİK OLARAK YIPRATTI

Kocaelispor, Türkiye Kupası ilk turunda bölgesel eşleşmede il dışından tek BAL ekibi olan Düzce Beyköy ile eşleşip 1-0 yenmişti. Grupta diğer eşleşme Darıca GB-Derince Belediye şeklinde olmuştu. Baturman, bu turun ardından karşılarına çıkan PTT 1.Lig takımı Karşıyaka'yı yenmeyi ise akıllarının ucundan bile geçirmediklerini ancak mücadeleyi 1-0 kazandıklarını belirtti. Daha sonra Kocaelispor Süper Lig'den Kasımpaşa'ya 5-0 kaybederek 3 ncü turda havlu attı. Baturman, bu maçların takımı fizik olarak yıprattığını açıkladı.

“ESKİ ALIŞKANLIKLAR YENİDEN HORTLADI”

Şimdiki aklımla ne olursa olsun kupaya ilk turda veda ederdim diyen Baturman, takımda geçen sezondan kalan bazı takıntılara da dikkat çekti: “Geçen sezon takımın sahaya çıkması yeterliydi. Oyuncular sonuç ne olursa olsun basından, taraftardan, yönetimden hep destek gördü. Bunlar tabi iyi niyetle yapılıyordu. Ancak bu psikoloji takımda çabuk kabullenme hastalığı yarattı. Bunu bu sezon son maçlarda çok gördük. Karşı koyma gücünü kaybettik. Sonucu çabuk kabullendik. Bunu aşmak zorundayız. Açıkçası bu konuda futbolcuların bana verdiği sözü yerine getireceklerine sonuna kadar inanıyorum” dedi. 

Kaynak: Özgür Kocaeli
Okunma :2606