Kocaelispor fuarına Büyükşehir’den onay
 
  Kocaelispor fuarına Büyükşehir’den onay   

Kocaelispor’a bu sezon yaklaşık 70 bin TL gelir getiren “Vefa Tişörtü” projesinin sahibi Abdulkadir Yılmaz, yeşil-siyahlı ekibi borç batağından kurtaracak yeni bir çalışma içinde olduklarını açıkladı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’ndan da onayını aldıkları yeni projenin bir fuar olacağı bildiren Yılmaz, “Otuz ayrı ülkeden 85 firma ile temasa geçtik. Bu proje sayesinde hem kent halkı hem de Kocaelispor kazanacak. İzmit nüfusu yılda 2-3 kez ikiye katlanacak” dedi.

TİŞÖRT SATIŞINDAN CİDDİ GELİR

Kocaelispor Yönetimi’ne bu sezon giren Basın Sözcüsü Abdulkadir Yılmaz, ses getiren projeleriyle kısa sürede kulübe ciddi gelir kazandırarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bu projelerin başında Kocaelisporlu taraftarların büyük ilgi gösterdiği Vefa Tişörtü projesi geliyordu. Kocaelispor sezon başından bu yana Vefa Tişörtü satışlarından 67 bin TL gelir elde etti. Tişört satışları hala devam ediyor. Kocaelispor buradan gelen paralarla A takım ve A2 takım oyuncularına lisans çıkarttı, futbolcu ve personel maaşları ödedi.

KOCAELİSPOR YAPIŞTIRMALARI

Yılmaz’ın yeni projesi Kocaelispor sevgisini kentin her yanına yaymayı amaçlayan, “Kocaelispor’u seviyorum” yapıştırmaları. İşyerleri ve araç sahiplerine satılacak bu yapıştırmalar bugünden itibaren piyasaya çıkıyor. Kocaelispor çalışanları İzmit, Başiskele, Gölcük, Değirmendere ve Karamürsel’de aynı anda yapıştırmaları satmaya başlayacak. Tanesi 5 TL olan yapıştırmalardan 41 bin adet bastırılacak. Basın Sözcüsü Abdulkadir Yılmaz, bu yapıştırmaların Kocaelispor’un mührü olacağını belirtti.

YILMAZ: “TARAFTARA TEŞEKKÜR”

Kocaelispor sevgisini yaymak için bu projeye büyük önem verdiklerini belirten Yılmaz, “Kocaelispor sevgisini yüreğinde taşıyan herkes bu yapıştırmaları iş yerlerine, araçlarına asacaklar ve bu kentte Kocaelispor’un hala çok büyük bir değer olduğunu göstereceklerdir” dedi. Vefa tişörtlerine gösterilen ilginin “Kocaelispor’u seviyorum” yapıştırmalarına da gösterileceğine inandığını belirten Yılmaz, “En son Çelikord ve Tüpraş çalışanları toplu tişört alımı yaptılar. Hepsine teşekkür ediyoruz. Şimdi sıra yapıştırmalarda” dedi.

KOCAELİSPOR FUARI YAPILACAK

Yılmaz, yaklaşık üç aydır üzerinde çalıştığı ve yeşil-siyahlı kulübün transfer yasağını açmasına yarayacak yeni projesi hakkında da ilk kez bilgi verdi. Bu proje için Çin’e giden ve hafta aşında İzmit’e dönen Yılmaz, projenin bir fuar olduğunu açıkladı. Kocaelispor adına düzenlenecek bu fuar sayesinde İzmit’e çok sayıda turist çekmeyi planladıklarını belirten Yılmaz şöyle dedi. “Hem kent, hem de Kocaelispor kazanacak. Buradan gelecek gelirin, transfer yasağını kaldıracak düzeyde olmasını bekliyoruz”.

BORÇ BATAĞINI KURUTACAK PROJE

Fuar projesiyle ilgili 30 ülkeden 80’in üzerinde firmayla söz kestiklerini belirten Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’ndan da destek sözü aldıklarını belirtti. Yönetim kurulunun yarın olağanüstü toplanarak fuarın tarihlerini belirleyeceğini belirten Yılmaz, “Kulübümüze ait şirket üzerinden bu işi yapacağız. Ancak maalesef bu çalışma ara transfere yetişmiyor. Ama bu fuardan gelecek gelirle önümüzdeki yıl transferi açacağız. Kocaelispor yeni sezona şampiyonluk hedefiyle başlayacak” dedi. 

Kaynak: Özgür Kocaeli
Okunma :3222