Kocaelispor'un yükselen grafiği umut veriyor
 
  Kocaelispor'un yükselen grafiği umut veriyor   

Müzesinde 2 Türkiye Kupası bulunduran, Süper Lig'de oynadığı dönemlerde 4 büyük kulübün “korkulu rüyası” olan Kocaelispor, geçen sezon altyapıdan kadrosuna kattığı futbolcularla sürdürdüğü mücadelesine Spor Toto 3. Lig 3. Grup'ta devam ediyor.

Borçları dolayısıyla zor günler geçiren yeşil-siyahlı ekip, geçen yıl Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta 32 maçta, 2 galibiyet, 3 beraberlik ve 27 mağlubiyetle ligi 9 puanla son sırada tamamlarken, bu sezon mücadele ettiği Spor Toto 3. Lig 3. Grup'ta iyi sonuçlar almaya başladı.

Körfez ekibi, bu sezon borçları dolayısıyla lige -3 puanla başlamasına rağmen 12 maçta 4 galibiyet, 5 beraberlik ve 3 mağlubiyet elde ederek 11. sırada yerini aldı.

“Geçen sezon, 'dakika bir, gol bir' oluyordu”

Kocaelispor Kulübü Başkanı Orhan Görsen, yaptığı açıklamada, geçen sezon altyapıdan A takıma çıkardıkları futbolculara güvendiklerini belirterek, bu oyuncuların gelecek günlerde daha iyi olacaklarını bildiklerini söyledi.

Geçen sezon takımın mücadelesi ile bu yıl yaptığı mücadele arasında çok farklılık bulunduğunu ifade eden Görsen, yönetim olarak takımın daha iyi olması için çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Görsen, futbolcularının 3 yıl sonra Kocaelispor'u daha iyi yerlere getireceğine inandığını dile getirerek, şunları kaydetti: “Futbolcuların bu yıl yaptığı mücadele ile aldığı sonuçlara bakıldığında, takımın üzerinde geçen yıldan eser yok. Geçen sezon 'dakika bir, gol bir' olabiliyordu ama bu sezon çok daha farklı bir durum söz konusu. Bu çocuklar daha iyi olacak. Altyapıdan çıkacak oyuncularla başarıyı yakalamak istiyoruz. Bunu da başaracağız ama zaman gerekiyor. Geçen sezon 5-6 gol yediğimiz de '7 olmasın' diye düşünüyorduk. Şimdi ise galip gelmeye alıştık, takım berabere kaldığında üzülüyoruz. Bu farkı futbolcularımız ortaya koydu.”
 
Kaynak: HürriyetOkunma :2552