Kocaelispor kritik dönemeçte
 
  Kocaelispor kritik dönemeçte   

Spor Toto 3.Lig’de son iki haftayı puansız kapatan Kocaelispor, yarın oynayacağı Çorum Belediye maçına mutlak üç puan parolasıyla hazırlandı. Yeşil-Siyahlı ekipte hafta içinde lisans çıkartılan 5 oyuncudan 4’ü maç kadrosuna dahil edilirken, teknik direktör Bülent Baturman, “Önümüzde üç gün arayla oynayacağımız çok önemli üç maç var. Bunlar bizim için hayati önem taşıyor” dedi.

BANKOLAR İZMİT’TE KALDI

Kocaelispor, yarın deplasmanda oynayacağı Çorum Belediye maçıyla Maltepe ve Gümüşhane yenilgilerinin yaralarını sarmaya çalışacak. Hafta boyunca hazırlıklarını üç puan üzerine yapan yeşil-siyahlılar dün sabah Buzz Restoran’daki kahvaltının ardından takım otobüsüyle Çorum’a doğru yola çıktı. Kafile başkanlığını yönetim kurulu üyesi Eyüp Çakal’ın yaptığı kadroda teknik direktör Bülent Baturman’ın yeni lisans çıkartılan oyuncuların neredeyse tamamına yer vermesi, Barış Civelek ve Emre Kurtoğlu gibi ilk haftaların değişmez isimleri İzmit’te bırakması dikkatlerden kaçmadı.

DÖRT OYUNCU ALTYAPIYA

Kocaelispor’da Yolcu Mansız, Sefa Narin, Serhat Öztürk, Sercan Uslu ve Buğra Bozkurt Bilgin’e lisans çıkartıldı. Kaleci Buğra dışında diğer oyuncuların tamamı maç kadrosuna alındı. Bu oyuncuların kadroya girmesinin ardından Alper Emiral, Emre Kurtoğlu, Yaser Çakır, Ozan Güneş ve Barış Civelek İzmit’te bırakıldı. Bu oyuncular pazartesi günü A2 maçında oynatılacak. Onur Yaka, Onurhan Bilge, Fatih Alak ile Burak Özler’in ise sürekli olarak A2 takımla antrenmanlara devam edeceği öğrenildi. Baturman, yolculuk öncesi yaptığı açıklamada çok önemli haftalara girdiklerini belirterek şöyle dedi:

OLMAZSA OLMAZ MAÇLAR

“Son haftalarda kayıplarımız fazla oldu. Artık mazeretimiz yok. Çorum’u yenerek 3 puanı almak istiyoruz. Futbolcular maçın önemini biliyor. Çok önemli bir döneme girdik. Önce Çorum maçını düşüneceğiz. Bu maçtan kazançlı çıkmalıyız. Üç gün sonra da kendi evimizde Yozgatspor’u konuk edeceğiz. Ardından 3 gün sonra yine kendi evimizde Arsinspor’u ağırlayacağız. Bu üç maç hayati önem taşıyor. Hedefimiz üçte üç yapmak. Dokuz puan alarak rahatlamak. Bu takımların hepsi ligde bizim alt sıralardaki rakiplerimiz. Çocuklar yedi günde üç maçı kaldıracaklar mı oda belli değil ama mecburen kaldıracaklar başka çaremiz yok”.
Okunma :2586