Kocaelispor Karşıyaka'yı kupa dışına itti
 
  Kocaelispor Karşıyaka'yı kupa dışına itti   

Yeşil-siyahlı ekip, 81. dakikada Doğan'ın golüyle maçı 1-0 kazandı ve tur atladı.

'Takım haline geliyoruz'

Ziraat Türkiye Kupası 2. kademe mücadelesinde PTT 1. Lig takımlarından Karşıyaka'yı 1-0 yenen Kocaelispor'un teknik direktörü Bülent Baturman, “Her oynadığımız maça eksiklerimizi giderip, artıları çoğaltarak hazırlanıyoruz” dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Baturman, 19 yaş ortalaması olan bir takımla lig ve kupa da mücadele ettiklerini belirterek, futbolcuları sahada gösterdikleri mücadeleden dolayı kutladığını söyledi.

Güçlerini bilerek sahada mücadele ettiklerini ifade eden Baturman, Karşıyaka karşısında istediklerini oyuna yansıttıklarını dile getirerek, kendilerinin oyuncuları doğru yönlendirdiklerini bunun sonucunda elde edilen başarının da oyunculara ait olduğunu bildirdi.

Baturman, her oynadıkları maça eksiklerini giderip, artıları çoğaltarak hazırlandıklarını, bu şekilde devam etmeleri durumunda, profesyonel anlayış
içinde oyun zekası olan takım haline geleceklerini ifade etti.

Ligde yapılan maçların kupa da yapılanlardan daha önemli olduğunu belirten Baturman, maç kazanıldıkça futbolcuların geçen sezondan kalan psikolojilerini attıklarını kaydetti.

Karşıyaka cephesi

Karşıyaka'nın teknik direktörü Cihat Arslan da, aldıkları sonuçtan takımları adına üzgün olduklarını ifade ederek, Kocaelispor gibi tarihi olan bir takımda oynayan genç futbolcuların mücadele ederek maçı kazanmasının üzüntüsünü biraz azalttığını kaydetti.

Genç bir ekiple oynadıklarını ve rakiplerinin yaptıkları hataları değerlendiremediklerini belirten Arslan, skoru yakalamayınca hata yaptıklarını ve golü kalelerinde gördüklerini söyledi.

Arslan, Kocaelispor'un bu yıl istediği yerde ligi bitirmesi halinde gelecek yıllarda eski konumuna gelebileceğini dile getirerek, büyük bir sanayi gücüne sahip olan şehrin takımı yalnız bırakmaması gerektiğini bildirdi.

Kaynak: Hurriyet
Okunma :2866