Kocaelispor (+)’ya geçti:3-2
 
  Kocaelispor (+)’ya geçti:3-2   

İzmit İsmetpaşa Stadında Kocaelispor tarihi açısından çok önemli, çok kritik maçlardan biri oynandı. Sezona  (-3) puanla başlamak zorunda kalan Yeşil-Siyahlı takım, güçlü rakibi Erzurum Belediye önünde inanılmaz mücadele verdi. Maçı kazanan Kocaelispor artı 2 puana yükselip, düşme hattının da dışına çıktı. Ama maçın son dakikaları tam bir kabustu.

3-0 ÖNE GEÇTİK

Maçın ilk yarısı karşılıklı ataklarla geçti. rakip takımın fizik gücü daha yüksekti. Kocaelispor kontrataklarla rakibine yüklendi.Geçen sezonun golcüsü Doğan karakuş  44 ncü dakikada ilk golümüzü attı. Devre 1-0 bitti. İkinci yarıda Erzurum yüklenirken  Doğan 64 ncü dakikada skoru 2-0 yaptı. 68 nci dakikada Berkay oyundan atıldı, 10 kişi kaldık. 82 nci dakikada Melih Ahmet’in golüyle skoru 3-0 yapınca., maç bitti sandık.

SON DAKİKALAR KABUSU

10 kişi kalan Kocaelispor maçı bitirdiğini zannederken, rakip saldırdı.  84 ve 89 ncu dakikalarda gelen gollearle maç 3-2 oldu. maçın sonuna eklenen son 4 dakikada kocaelispor’un genç futbolcuları kalelerini  müthiş bir hırsla savunup,  rakibe gol izni vermediler. maç 3-2 bittiğinde herkes rahat bir nefes aldı.

 

Kaynak: Özgür Kocaeli
Okunma :2663