Orhan Görsen, verdi veriştirdi
 
  Orhan Görsen, verdi veriştirdi   

Kızılyıldız takımına olan 870 bin Avro’luk bonservis borcunu 15 yıllık takside böldürerek küme düşme tehlikesinin önüne geçen Kocaelispor Başkanı Orhan Görsen, eski yönetimlere yüklendi. Özellikle Serhan Gürkan’la ilgili çok çarpıcı konuşan Başkan Görsen, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’ndan, Sefa Sirmen’e kadar birçok kesime göndermeler yaptı. İşte Görsen’in gündemi sarsan o önemli mesajları:

Serhan Gürkan’a: “Kocaelispor’a 40 yıl düşünseniz bu kadar kötülük yapamazsınız. Belediyenin verdim dediği paraların hiçbiri kayıtlarda yok. Bakkal dükkanı gibi kulüp yönetmiş. Bir sezonda 62 oyuncu almış, yarısını oynatmamış. Kulübü 30 yıl geriye götürmüş. Kocaelispor’un bugünkü durumunun tek sorumlusu Serhan Gürkan’dır”.

Karaosmanoğlu’na: “Küfür edildiği için maçlara gelmeyeceğini açıklayan ve Kocaelispor’dan desteğini çektiğini belirten Büyükşehir Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu, Serhan Gürkan’ı yanına çağırsın. ‘-Sana o kadar yardım ettim bana neden küfür ettirdin’ diye sorsun. Çünkü kendisine küfür edenler Serhan Gürkan ve adamlarıydı”.

Sefa Sirmen’e: “Zamanında Kocaelispor üzerinden siyaset yaptı ve başarılı oldu. En parlak günlerinde Kocaelispor hep yanındaydı. Bugün ise Kocaelispor’un ona ihtiyacı var. Onlar da gelip bu işin bir ucundan tutsunlar. En azından zamanında Kocaelispor için yapılan ve bugün otele dönüştürülen KEV Sefa Sirmen Tesisleri’nin kirasını Kocaelispor’a versin”.

Erenkaya’ya: “Hani Kocaelispor sizin evladınız, yavrunuzdu? Kocaelisporsuz bu kent olmazdı? Kocaelispor bugün zor durumda. Ama geçmişte süslü sözlerle Kocaelispor’a toz kondurmayanlar bugün ortada yoklar. Lafa gelince var ama yardıma iş yardıma geldiğinde yanınızda kimseyi göremiyorsunuz. Bu doğru değil. Kocaelispor hepimizin”.

Mahmut Civelek’e: “Başbakan’ın ‘Kocaelispor’a yardım edin’ sözleri bizim için bir görevdir diye açıklama yaptı. Ama daha sonra ağız değiştirdi. Bırakın yardımı bizimle görüşmeyi bile kabul etmedi. Ama taraftar grubunu karşısına alıp dinledi. Fotoğraf çektirdi. Sorumlu bir yöneticiye yakışmayan hareketler sergiledi. Ne yapmaya çalıştığını anlamış değilim.”

Taraftarlara: “Taraftarların içi rahat olsun. Bu kulübün 200 trilyon borcu da olsa bu yönetim bu kulübü yaşatacaktır. Belki uzun sürecektir ama bütün pislikleri temizleyecektir. Borcu olmayan takım yok. Bizim de borçlarımız var ve bunları ortadan kaldıracağız. Başbakan’a mail atsınlar. Talimatınıza rağmen Kocaelispor’a yardım edilmiyor desinler”.

Köşe yazarlarına: “Köşelerinde bizleri birilerin adamı olarak gösteren, borçları kapatamayacak, Sırp sorununu çözemeyecek gibi yansıtanların şimdi yüzünü görmek isterim. Bir gün Kocaelispor dosyası, bir gün Körfez FK dosyası açan bu arkadaşlar neden hiç Serhan Gürkan dosyası açmıyorlar doğrusu merak ediyorum. Bunları neden yazmıyorlar?”

KIZILYILDIZ’LA ANLAŞMA

Kocaelispor Başkanı Orhan Görsen, Otel Altınnal’da Basın Sözcüsü Abdülkadir Yılmaz ile düzenlediği basın toplantısında ilk kez sesini bu kadar çok yükseltti ve sert, hedefi 12’den vuran net mesajlar verdi. Hiç kimsenin adamı olmadığını, sadece Kocaelispor menfaatlerini korumak için mücadele ettiğini belirten Görsen, “Bir zamanlar bizim için birilerinin adamı diyenleri, Kızılyıldız ve Domzale Kulübü’ne olan borçları kapatamazlar, küme düşerler diyenlerin bugün yüzünü görmek isterim. Bir gün Kocaelispor dosyası, bir gün Körfez FK dosyası açan arkadaşlar bir de Serhan Gürkan dosyası açsınlar. Belgeleri veriyorum, bir de bunları yazsınlar. Kızılyıldız takımına olan 870 bin Avro borcu 15 yıl taksit yaptırdık. Bizi anlayışla karşıladılar. Domzale sorunu da çözüldü. Kocaelispor’un bundan sonra önünde iki dosyası daha var. Ama bunları da aşacağız. Kocaelispor’u yaşatacağız” dedi.

YENİ HEDEF TRANSFER YASAĞI

Kocaelispor Yönetimi’nin bundan sonraki hedefinin ocak ayında transfer yasağını kaldırmak olduğunu açıklayan Başkan Görsen, “Kocaelispor’un 13 milyon TL gibi bir borcu bulunuyor. Futbolcu ve teknik adamlara olan bu borçlar nedeniyle kulübün transfer yasağı bulunuyor. Ancak iyi bir çalışmayla bu borcu en fazla 4 milyon TL’ye kapatabiliriz diye düşünüyorum. Bu yüzden kent yönetiminden biraz olsun destek bekliyorum. Bugün Kocaelispor için çalışan, eşinden, işinden, ailesinden, zamanından fedakarlık eden dürüst bir yönetimi var. Bu yönetime sahip çıksınlar. Transferi açsak da kulübü borca sokmayacağız. Büyükşehir Başkanımız geçmişte gerçekten bu takıma ciddi katkılar sağlamış. Ancak iyi niyeti kullanılmış. Tepkisinde haklı olabilir. Ancak bugünkü tablo çok farklı” dedi.

GÜRKAN’IN PİSLİKLERİ

Görsen, basın açıklamasının bu bölümünde Kocaelispor’u batırmakla suçladığı eski başkan Serhan Gürkan’a yüklenerek çok çarpıcı ifadeler kullandı: “Kulüp muhasebesini inceliyoruz, Büyükşehir Başkanımızın verdiğini açıkladığı paraları hesaplarda göremiyoruz. Kocaelispor’a büyük kötülükler yapılmış. Bunun tek sorumlusu Serhan Gürkan’dır. 40 yıl düşünseniz aklınıza gelmeyecek işler olmuş. Şimdi biz onun bıraktığı pislikleri temizlemeye çalışıyoruz. Temizleyeceğiz de. Kocaelispor’u kesinlikle kurtaracağız. Ama bu aşamada kent yönetiminden biraz yardım bekliyoruz. Bunu maddi anlamda da söylemiyorum. Takıma en azından kalacak yer, tesis konusunda katkı sağlasınlar. Büyükşehir başkanımıza geçmişte küfür edenler, yardımını esirgemediği Serhan Gürkan ve adamlarıdır”.

KÜFÜR ETTİREN GÜRKAN’DI

“İçki masalarında, orada-burada başkana telefon açıp para isteyen, yardım etmezsen taraftarı stada yığar sana küfür ettiririm diyen Serhan Gürkan’dır. Şimdi çağırsın onu yanına, ‘Ben sana o kadar yardım ettim. Neden bana küfür ettirdin’ diye sorsun. Cevabı ondan istesin. Ne benim ne de bu yönetimin böyle bir karaktere sahip olması mümkün değil. Bizim yönetimimizin verdiği mücadele ortada. Sadece Büyükşehir Başkanımız da değil. Eski yöneticiler, başkanlar da bugün takımın yanında değiller. Zamanında Kocaelispor üzerinden siyaset yapan ve Kocaelispor sayesinde ismini duyuran Sefa Sirmen ile Hikmet Erenkaya’ya da sesleniyorum. Kocaelispor’un bugün onlara ihtiyacı var. En azından Kocaelispor için yaptırılan ama bugün otel olan KEV Sefa Sirmen Tesisleri’nin kirası Kocaelispor’a verilsin.”

CİVELEK’İ ŞİKAYET EDİN

“Başbakan’ın sözlerinden sonra umutlandık. Partisinin il başkanı da çıktı, ‘Kocaelispor’u şampiyon görmek istiyorum diyen Başbakanımızın sözleri bizim için görevdir’ dedi. Ama daha sonra ne oldu bilmiyorum ağız değiştirdi, bizi kabul etmedi. Sonra bir taraftar grubu ile görüşüp, objektiflere poz verdi. Bana göre bu sorumlu bir yöneticiye yakışmayan hareketlerdir. Ben taraftarlarımızdan Başbakan’ı bu durumla ilgili e-mail yağmuruna tutmasını istiyorum. Mutlaka dikkatini çekecektir. Biz bugün bir futbolcu parasıyla kulüp yönetiyoruz. Bu yönetimin amacı ve verdiği mücadele ortada. Kocaelispor ne benim ne de bir başkasının özel malıdır. Kocaelispor’a yardım etmek, destek vermek aslında bu kente yapılacak bir hizmettir. Bunu böyle görüp hareket etmeleri gerekir”.

İÇ MESELELERİ DE KONUŞTU

“Kocaelispor’u kurtaramazlar, Sırp sorununu, Domzale kulübü ile sorunu aşamazlar diyorlardı. Ama Allah’ın izniyle biz bu pislikleri teker teker temizleyeceğiz. Başkan Karaosmanoğlu maçlara gelmeyeceğim diyor. Gelmesin. Ama Serhan Gürkan’ın neler yaptığını da bilsin”. Başkan Görsen, iç meselelerle ilgili de konuştu. Özellikle yönetim içinde huzursuzluk yaratmaya çalışanlara çattı. Futbolcu Yaser Çakır’ın babası İlyas Çakır’ın yönetimi bölmeye çalıştığını belirterek şunları söyledi: “Bu terbiyesizliktir, ne ahlaksızlıktır. Yöneticilerden Başkanvekili İsmail Alioğlu’nu arayıp, ‘Yönetimde kopmalar var. Gelin yönetim kuralım’ demiş. Ben bu adamlara zamanında yol verdim, alın yönetim kurun dedim. Ama almadılar. Şimdi neyin peşindeler, ne yapmak istiyorlar”.

SAYIN VALİMİZ BİZE GÖNÜL KOYMASIN

“İsmail Bey kendisine telefonda ‘Ben ihanet edecek karakterde birine mi benziyorum?’ diyerek gerekli cevabı vermiş. Ancak açık söylemeliyim bu durum beni çok üzdü. Böyle terbiyesizlik olmaz. Şahsi görüşüm bu tür insanlar kulüpten ihraç edilmelidir. Yönetimde bu konuyu görüşeceğiz.” Görsen yaklaşık 2 saat süren basın toplantısında Vali Ercan Topaca’ya da mesaj gönderdi. Geçen hafta Sırp sorunu için yurt dışına çıkmak zorunda kalan ve bu nedenle Vali Topaca ile yapılan toplantıya katılamayan Görsen, “Burada yanlış anlaşılma olduğunu sanıyorum. Sayın Valimizin bize gönül koymasın. Yanlış anlaşılma varsa da özür diliyorum. Bize yine eskisi gibi destek vereceğinden eminim” dedi. (İbrahim Gürsel)

Kaynak: Özgür Kocaeli

Bu konu Körfez.Org Forum'da tartışılıyor:http://korfez.org/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37424
Okunma :2975