“Kazansaydık farklı bir süreç başlayacaktı”
 
  “Kazansaydık farklı bir süreç başlayacaktı”   

Kocaelispor Teknik Direktörü Bülent Baturman, Altınordu maçındaki futbolu beğendi, “Böyle bir ekip karşısında galibiyeti kaçıran taraf olmak önemliydi. Ama kazansaydık bizim için çok daha farklı bir süreç başlayacaktı” dedi. Baturman, penaltıya neden olan kaleci Muhammet Rıza Altıntaş’ın da affedilemez bir hata yaptığını belirtti.

SORUNLARI AŞMAK İÇİN KAZANMAK GEREKİYOR

Kocaelispor’un sezonun ilk iç saha maçında Altınordu ile 1-1 berabere kalmasını değerlendiren teknik direktör Bülent Baturman, İzmir ekibinin 3,5 milyon TL’lik bir bütçeyle lige girdiği yönünde duyum aldıklarını belirterek, “Şampiyonluk hedefi olan böyle bir takım karşısında galibiyeti kaçıran taraf olmak tabiî ki güzel. Ancak kazansaydık bizim için çok daha farklı bir süreç başlayacaktı. Geçen sezonun etkileri tamamen ortadan kalkacaktı. Maalesef hala bunun etkilerini görüyoruz. Maç içindeki panik halinde oyun anlayışımızdan izler devam ediyor. Bunu atlatmak için kazanmamız gerekiyor” dedi.

“KIRMIZI KART ÇIKMADIĞI İÇİN ŞANSLIYIZ”

Baturman, Altınordu lehine verilen penaltı kararıyla ilgili de objektif konuştu. Kaleci Rıza’nın rakibini iterek affedilemez bir hata yaptığını belirterek şöyle dedi: “İlk yarıda da ayakla benzer bir hareketi olmuştu. Devre arasında kendisini uyardık ama bu olay yaşandı. Takımın ağabeyi konumundaki bir oyuncu daha dikkatli davranmalıydı. Allah’a şükrediyorum ki, hakem kırmızı kart göstermedi. Maç içinde 7 sarı kart gördük. Bunların çoğu hakemle diyalogdan kaynaklanıyor. Buna dikkat etmemiz gerekiyor. Bu kadar çok sarı kart görmek doğru değil. Hele ki bu kartların anlamsız yere görülmesi takıma çok zarar veriyor”.

“KUPADA DA GİDEBİLDİĞİMİZ KADAR GİDECEĞİZ”

Kocaelispor, zorlu lig maratonunun yanı sıra yarın Türkiye Kupası 1.Kademe maçında da boy gösterecek. İsmetpaşa Stadı’nda Düzce Beyköy’ü ağırlayacak. Baturman, ligle beraber kupada da var olmak istediklerini ancak bunu ellerindeki imkanlar ölçüsünde gerçekleştirebileceklerini kaydetti. Baturman, “Tabiî ki ağırlık vereceğimiz yer lig olacak. Ancak bu demek değil ki, kupa maçına da kaybetmek için çıkacağız. Kupada iyi bir kura çektik. Rakibimizle evimizde oynuyoruz. Bu avantajı değerlendirip, 2. kademeye geçmeye çalışacağız. Lig kadrosundan da oyuncuları sahaya süreceğiz” dedi. 

ÖzgürKocaeli
Okunma :2279