KOCAELİSPOR BENİM İÇİN BİTTİ
 
  KOCAELİSPOR BENİM İÇİN BİTTİ   

Büyükşehir Belediyesi`nin eylül ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. İbrahim Karaosmanoğlu`nun başkanlık ettiği toplantıda 129 gündem maddesi görüşüldü. CHP`li eski milletvekili Sefa Sirmen`in Kartepe`de yapacağı otelin 4 kattan 7 kata çıkarılmasına karşı olan CHP`li üyelerin muhalefet şerhine karşı, AKP`li üyelerin oylarıyla otelin 7 kata çıkarılması kabul edildi. Ayrıca Kuruçeşme`de bulunan olimpik buz sporları tesislerinin mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi`nde kalacak şekilde işletmeciliğinin Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu`na devredilmesi de kararlaştırıldı.
 
BAŞARILI SPORCULARA ÖDÜL
Meclis öncesinde Londra 2012 Paralimpik Olimpiyatlar Oyunları`nda Türk Milli Takımı`nı temsil eden Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor Kulübü sporcularına törenle para ödülü verildi. Sporculardan masa tenisinde olimpiyat 2.`si olan ve 2 adet gümüş madalya alan Neslihan Kavas, engelli halter dalında olimpiyat 3. olan ve bir adet bronz madalya alan Özlem Becerikli ile olimpiyatlara katılan Halil İbrahim Öner, Selçuk Eker, Fatih Keleş, Nurdan Karagöz, Sibel Şimşek, Aylin Daşdangil ve Turan Mutlu ödüllendirildi.
 
ŞEKER, YENİDEN MECLİSTE
Yarışmalara katılanlara 5 bin TL, olimpiyatta 2. olan Neslihan Kavas`a 15 bin TL, olimpiyat 3. olan Özlem Becerikli`ye ise 10 bin 10 TL para ödülü takdim edildi. Çok uzun yıllar İzmit ve Büyükşehir Belediye Meclisi üyeliği yaptıktan sonra genel seçimlerde AKP`den milletvekili seçilen İlyas Şeker, ilk kez Büyükşehir Belediye Meclisi`ne katıldı. Şeker`in yanı sıra, ilk kez MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Özcan, MHP Darıca İlçe Başkanı Erkan Azeri de izleyici olarak meclise geldi.
 
‘SİZİ ÖZLEMİŞTİK` SİTEMİ!
Gündem öncesinde söz alan CHP grup başkan vekili Fahri Örengül, üst üste 3 belediye meclis toplantısına katılmayan Karaosmanoğlu için “3 ay sonra sizi burada görmek bizi mutlu etti. Özlemiştik sizi, sizi görmek istiyoruz. Otoparklar için yazdığımız dilekçeye göre, ilçelerde toplanan ücretlerin 4 milyon TL olduğunu öğrendik. Umarız ilçe belediyeleri bu parayı otoparklar için kullanır” dedi. Karaosmanoğlu da sporla ilgili konuşarak, “9 sporcumuzla Türkiye`yi temsil etme onuruna kavuştuk” dedi. 
 
KORO HALİNDE SÖVDÜLER 
Belediyelerin profesyonel spor kulüplerini yönetmemesi gerektiğini, bunun yanında amatör spor kulüplerine sahip çıkılması gerektiğini söyleyen Karaosmanoğlu, “Bana göre belediye başkanları spor kulüplerini yönetmemeli. Bu belediye başkanlarının işi değil. Profesyonel futbolu bırakmamız lazım. Yoksa yük üzerimize kalıyor. Ben yıllar önce Kocaelispor-Rize maçına gitmiştim. Bize koro halinde sövüldü” dedi. 
 
BAŞBAKAN`A RAĞMEN YARDIM YOK
Bu olaydan sonra Kocaelispor maçına bir daha gitmediğini söyleyen Karaosmanoğlu, “Bir daha Kocaelispor maçına gitmeyeceğim. Belediyeler yasal olarak kulüplere yardım edemezler. Zamanında yardım ettik ama şimdi hesap veriyoruz, hesapta vereceğiz” dedi. Hatırlayacağınız gibi 14 Temmuz`da AKP İl kongresi için ilimize gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ‘Artık bu güzel çimlerin üzerinden şampiyon bir Kocaelispor da çıksın artık. Şuan bulunduğu yere yakışmıyor. Herhalde birileri bundan gereken dersi çıkarmıştır` demişti. 
Okunma :2501