Tesisler Otel oldu. Evet kovulduk!
 
  Tesisler Otel oldu. Evet kovulduk!   

Daha önce, Bir kovulmadığımız kalmıştı yazmıştık. Sefa Sirmen’e yaptığı tesisin, neden Kocaelispor’un malı değil de malum vakfın malı olduğunu sormuştuk.

 

Şimdi zamanın Kocaelispor tesisleri Otel oldu.

Otelin açılışını yapanlar, Kocaelispor klübünün eski başkanlarından Hikmet Erenkaya. Ayrıca geçen yıl deplasmana otobüs verdiği için taraftarlarca teşekkür edilen, her maç tribünlerden adı haykırılan Derince belediye başkanı; Aziz Alemdar.

 

Açılışta konuşma yapmış Aziz Alemdar; "Kocaelispor’un düştüğü durum bizi üzdü ama umarım bu tesisler umutlarımızı yeşertir. İki spor sahasının bakımını belediye olarak, otelle birlikte üstlendik. Başta Kocaelispor olmak üzere tüm kulüplerimizin hizmetinde. Basında Kocaelispor tesislerinden atıldı başlıkları doğru değil. Umarım herkesin ihtiyacını karşılayacak bu otel" demiş.

 

Tesislerden atıldığımız doğru değilmiş başkana göre.

Atılmadık, çıkarıldık mı?

Çıkarılmadık, sepetlendik mi?

Sepetlenmedik, defedildik mi?

Parası olan düdüğü çaldı mı şimdi?

Paramız yok, tesis yok!

 

Tesislerdeki sahaların bakımı yapılamadığı için harabeye döndüğü, saha zeminleri tarla gibi olduğu haberleri yerel gazetelere az konu olmadı. Şimdi çıkıp  "iki spor sahasının bakımını belediye olarak, otelle birlikte üstlendik" diyorlar ve övünüyorlar, utanacakları yerde…

 

Eski klüp başkanı Hikmet Erenkaya bile otel açılışına gidip Kocaelispor’un kapının önüne konmasına alkış tutuyorsa, kimseye güvenmemeliyiz..

 

 

 

Bir Romen atasözü der ki: Köpekler istedi diye, atlar ölmez.
Okunma :2768