"Kocaelispor ender takımlardan biridir"
 
  "Kocaelispor ender takımlardan biridir"   

Görsen, 2Kartepe'de yapılan ikinci etap çalışmalarının sona erdiğini belirterek, yarından itibaren üçüncü etap çalışmaları kapsamında İzmit'teki tesislerde çalışacaklarını söyledi.

3. etap çalışmaları kapsamında hazırlık maçları yapmak için bir takım görüşmeler yaptıklarını ifade eden Görsen, lig başlangıcına kadar yapılacak çalışmalarla sezona hazır hale gelmek istediklerini kaydetti.

Görsen, geçen yıl yeni profesyonel olmuş futbolcularla Spor Toto 2. Lig'de mücadele ettiklerini dile getirerek, geçen yılki futbolcuların bu sezon daha iyi konumda olduklarını belitti.

“Kocaelispor, kendi altyapısından yetiştirdiği futbolcularla mücadele eden Türkiye'deki ender takımlardan birisidir” diyen Görsen, kulübün artık kendi yetiştirdiği futbolcularla şampiyonluk yaşamak istediğini söyledi.
Görsen, futbolcuların teknik ve fiziksel kapasitelerinin her geçen gün geliştiğini belirterek, “Takımımız profesyonel havaya büründü. Futbolcuların tecrübeleri de artıyor. Teknik direktör Bülent Baturman yönetiminde futbolcular iyi antrenman yapıyor. Lig başlayana kadar iyi bir konuma geleceğiz. Takım birlik olmuş durumda, kendilerini iyi motive ediyorlar. 3. Lig'de iyi bir konuma gelmek istiyoruz. Çok iyi motivasyonla maçlara çıkacağız. Bu durumun bizi iyi konuma getireceğine inanıyorum” dedi.

Lige -3 puanla başlanılması

2008-2009 sezonunda transfer edilen Zinko'nun kulübüne olan ücret ödenmediği için söz konusu kulübün, FIFA'ya başvurduğunu ifade eden Görsen, bu durum sonucunda kendilerine lige -3 puanla başlanmasının tebliğ edildiğini söyledi.

Görsen, yönetim kurulu üyeleriyle toplantı yaptıkları ve ödenmeyen miktarı 2 taksitte ödemeyi planladıklarını belirterek, borcu ödedikten sonra
FIFA'ya başvuru yaparak lige normal puanla başlamayı istediklerini kaydetti.

Başvurunun olumsuz sonuçlanması durumunda ise maçlara 6 puan parolasıyla hazırlanacaklarını dile getiren Görsen, “Her maça hırslı çıkmamız lazım. Futbolcu arkadaşlarımızın bunu başaracağına inanıyorum. Puan farkını kapatacaklardır” diye konuştu.
 
Kaynak: Hürriyet



Okunma :2402