Kocaelispor tat vermedi: 4-0
 
  Kocaelispor tat vermedi: 4-0   

Kartepe kampında oynanan ilk hazırlık maçında farklı yenilgi alan Kocaelispor, özellikle gol noktasında ciddi sorunlar yaşadı. Doğan ve Damir’in yokluğunda ileri uçta Yunus Emre Aygün’e görev verildi.

TEK FORVET YUNUS

Kocaelsipor, Kartepe kampında ilk hazırlık maçını Gürcistan 2 nci Lig ekibi Zugdidi ile oynadı. Rakip 6 ncı hazırlık maçını oynarken, Kocaelispor yeni teknik direktörü Bülent Baturman ile ilk sınavını veriyordu. Zugdidi her iki yarıda iki farklı takım kullanırken, Kocaelispor zorunlu değişiklikler dışında aynı kadroyla 90 dakikayı tamamlamaya çalıştı. Teknik direktör Bülent Baturman, tek forvetli oyun sistemini tercih etti.

ORTA ALAN HAREKETLİ

Kocaelispor’da takımdan ayrılmak isteyen Doğan Karakuş, Damir Yüksel ve Aykut Öngel’in yokluğu ilk maçta oldukça hissedildi. Teknik Direktör Bülent Baturman golcü sorununu Yunus Emre Aygün ile çözmeye çalıştı. İleride tek forvet oynayan Yunus’a orta alandan Melih Ahmet Kaçar, Berkay ve Sergen destek verdi. Kanatlarda Korhan ve Emre Akgün, savunmada ise Anıl, Koray, Bartu ve Birkan görev yaptı.

İKİNCİ YARI DİRENÇ DÜŞTÜ

Kaleci Rıza’nın kaptan olarak sahaya çıktığı maçın ilk dakikaları başa baş geçti. İlk yarım saat dolarken Kocaelispor, Korhan ile rakip kale önünde tehlike yarattı. Genç oyuncunun yakın mesafeden şutu auta gitti. Bu pozisyonun ardından Kocaelispor kale önünde oluşan karambolda golü yedi. İlk yarı bu şekilde geçildi. İkinci yarının hemen başında gelen gol Zugdidi’yi iyice rahatlattı. Ardından konuk ekip farkı 3’e çıkardı.  

PENDİKSPOR İLE OYNUYOR

Orta alan ve savunmada çok çalışan Kocaelispor rakip kalede pek görünmedi. Berkay’ın az farkla dışarı giden sert şutu ve Emre Akgün’ün arka direkte boş kale önünde kaçırdığı gol dışında ciddi pozisyon üretemedi. Zugdidi son dakikalarda bulduğu golle maçın skorunu belirledi. (4-0) Kocaelispor dünü de A2 takımı ile oynadığı hazırlık maçıyla geçirdi. Yarınki(cuma) rakip ise 2.Lig temsilcisi Pendikspor olacak. 

Kaynak: Özgür Kocaeli
Okunma :2425