KOCAELİSPOR ÜÇ HAZIRLIK MAÇI YAPACAK
 
  KOCAELİSPOR ÜÇ HAZIRLIK MAÇI YAPACAK   

Kartepe Green Park Resort Otele yerleşen temsilcimiz Kocaelispor, ilk günü tek çalışma yaparak hazırlıklarına başladı. Kocaelispor 15 günlük kamp programında üç hazırlık maçı oynayacak. Hazırlık maçları 1-3 ve 5 Ağustos’ta oynanacak

KAMP PROGRAMI BAŞLADI
3.Lig 3. Grupta mücadele veren temsilcimiz Kocaelispor, Kartepe kampı ikinci günde çalışmalarına devam ediyor. Teknik direktör Bülent Baturman tarafından kamp çalışmalarında ilk hafta kuvvette dayalı çalışmalar kondisyon ve teknik ve taktik çalışmaları yapacağını belirtti. Dün sabah yapılan kuvvete dayalı fitness çalışmaları yapan yeşil siyahlılar akşam saatlerinde ise saha çalışmaları yaparak çalışmalarına devam edecek. Kocaelispor kamp boyunca iki günde bir olarak çift çalışma yaparak hazırlıklarını sürdürecek. 
 
KUVVET ÇALIŞMALARI OLACAK
Bir hafta içinde çok iyi bir çalışma yaparak yeşil siyahlı futbolcuların durumlarına göre harekat edilecek. Takımda genç futbolcuların olmasından dolayı futbolcuların kas durumlarına göre çalışmalar yapılacak. İlk hafta antrenmanlarında tempolu koşular ve kuvvete dayalı çalışmalar olacak. Akşam çalışmalarında tempolu koşularda %30 ve %50 tempolu koşular yapılacak. Ardından Sabah çalışmalarında ise vücudun durumuna göre fitness salon çalışmaları ile dayanıklılık ve kuvvet çalışmaları ile yeşil siyahılar lige hazır duruma gelecek.
 
ÖZEL ÇALIŞMALAR OLACAK
Kocaelispor`un Lig`e bomba gibi girmesi için yoğun bir kamp çalışması yapan Teknik direktör Bülent Baturman “Kamp programı içinde en büyük çalışma ise üç tane önemli bir çalışma yapacağız. Bu çalışma ise özel teknik ve taktik çalışması olacak. İlk olarak defans oyuncuların özel çalışması sonra orta saha ve ardından da forvet oyuncularının oyun içindeki durumları ve neler yapabileceğini göstermek amaçlı olarak özel çalışmalarımız olacak. Böylelikle futbolcuların durumları belli olacak. Yüksek rakımlı yerde bol oksijenli bir çalışmamız olacak” dedi.
 
MEVKİ SIKINTISI BULUNUYOR
Kocaelispor`un kadrosunda bulunan 30 kişilik futbolcu içerisinde 10 futbolcu orta saha oyuncusu olarak görülüyor. Bundan dolayı mevkilerdeki futbolcu sıkıntısı teknik heyeti oldukça etkiliyor. Takımda lig kadrosunu oluştururken, alternatif oyuncu ve mevki olarak oynatılacak olan futbolcular arasında özel çalışmalar ile bazı futbolcuları mevki değişikliği ile takıma katkı sağlaması içinde çalışmalar olacak. Kocaelispor`da 10 tane orta saha oyuncusu olması biraz sıkıntı vereceği belirtildi. Fakat bu futbolculardan verim alabilmek için gerekli çalışmalar yapılacak.
 
ÜÇ HAZIRLIK MAÇI YAPILACAK
Kocaelispor`un kamp çalışmalarını sürdürdüğü Kartepe Green Park Resort Otel`e kamp çalışmalarını yapan Kocaelispor, üç hazırlık maçı yapacağını belirtti. Kocaelispor Teknik direktörü Bülent Baturman, kamp çalışmalarımızda son haftasında 1,3 ve 5 Ağustos tarihleri arasında kampta bulunan takımların durumuna göre üç hazırlık maçı yapacak. Yapılacak olan özel maçların ardından 5 Ağustos öğlenden sonra ise kamp çalışmalarına noktayı koyacak olan yeşil siyahlı temsilcimiz bir günlük izin sonrası İzmit`te çalışmalarına devam edecek.
 
DAMİR VE DOĞAN BÜYÜK KAYIP
Kocaelispor Teknik direktörü Bülent Baturman “ Kocaelispor için önemli isimler olan Damir Yüksel ve Doğan karakuş için bizim için önemli futbolcular, fakat bir anlaşma sağlayamadık. Kadromuzda olmasını istediğim futbolcularım ile birebir hem abi hemde antrenör gibi konuştum. Fakat olmadı. İnşallah bu takıma gelirler. Fakat Doğan Karakuş`un bir yıl daha bu takımda oynamasını istedim. Sonrasında gitmesi içinde ben yardımcı olacağımı da söyledim. Hatta yaşına uygun olarak Milli takım içinde çalışmalar yapacağımı söylemiştim” dedi
 
Kaynak: Bizim Kocaeli GazetesiOkunma :2721