Kocaelispor’da gergin kongre
 
  Kocaelispor’da gergin kongre   

ÖZER ALTAN DİVAN BAŞKANLIĞI YAPTI
Kocaelispor’da yıllık mali olağan genel kurulu önceki gün Otel Altınnal’da düzenledi. Zaman zaman tansiyonun yükseldiği genel kurula 50 üye katıldı. 18.00’de başlaması beklenen kongre yaklaşık 40 dakika gecikmeli başladı ve ilk önce genel kurul için başkanlık divanı oluşturuldu. Divan başkanı Özer Altan olurken, kâtipliklilerini İlyas Çakır ve Hakkı Seçkin Şile yaptı. Bu arada yıllık olağan mali genel kurulunun yapıldığı salonda “Olağanüstü Genel Kurulumuza Hoş Geldiniz” yazısının asılmasına kimse bir anlam veremedi.

ÖNÜMÜZDEKİ SEZON TAHMİNİ BÜTÇE: 1.065 MİLYON
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşımızın okunmasının ardından toplantı tutanakları imzalanarak genel kurul divan başkanlığına yetki verildi. Ardından idari, sportif, denetim ve disiplin kurulu raporları okundu ve üyeler tarafından bu raporlar kabul edildi. Yönetim kurulu idari, mali ve denetim kurulu ayrı ayrı aklandıktan sonra tahmini bütçe okundu. Kocaelispor’da tahmini bütçenin önümüzdeki sezon 1 milyon 65 Bin TL. olacağı belirtildi. Ancak gelir bütçesinde 190 Bin TL’lik bir açık olduğu bunun da bağışlarla tamamlanmasının hedeflendiği söylendi.

BAǒTAKİ BİNA EK MADDEYLE GÜNDEME ALINDI
Kongrede Kocaelispor’un Baç’taki binasının kira gelirleri ile ilgili olarak genel kuruldan yetki istendi. Bu anlarda ortam biraz gerildi. Eski yöneticilerden Ahmet Tandoğan’ın üzerine temlikli olan Baç’taki bina kirasının, haksız bir hak ediş olduğu yönündeki ek madde gündeme alındı. Bunun üzerine söz alan eski yöneticilerden Adnan Yaman, Görsen yönetimine tepki gösterdi.

ADNAN YAMAN: “BUNUN ADI KARALAMADIR”
Kocaelispor’un eski yöneticilerinden Adnan Yaman, Ahmet Tandoğan’ın üzerine temlikli olan bina kirasının, haksız bir hak ediş olduğu yönündeki ek maddeye itiraz etti ve kürsüye çıkarak şunları söyledi: “Bizden sonra gelen 4 ya da 5 yönetim bu konuyla ilgilenmiyorken, bu yönetim neden bu kadar titiz bakıyor acaba? Bakın, ben o günkü temlik olayında imza atmayan yönetim kurulunun üyesiyim ancak bu konu yönetimimi ilgilendiriyor ve söz alma gereği duyuyorum. Burada çok basit işlerle uğraşılıyor. Bugün Ahmet Tandoğan’ın üzerine temlikli olan bu binadan gelen kiraları isteyen Kocaelispor yönetimine sesleniyorum. Bundan önce aylarca Ahmet Tandoğan aylık 5000 TL. alıyordunuz. Şimdi ne oldu da burada bunların üzerine gidiyorsunuz. Bunun adı karalamadır. Az önce para veren eski yöneticilerin adları söylendi. Bunu neden söylemiyorsunuz. İşte bu yüzden bu kulüp yönetici bulamıyor. Birlikte olmaktan yana taraf olacağınıza nelerle uğraşıyorsunuz” diye konuştu. Yaman’ın bu cümlelerinin üzerine gözler Görsen’e çevrildi; ancak Görsen’in bu açıklamalar karşısında sessiz kalması dikkatlerden kaçmadı.


GÖRSEN, KENDİ DÖNEMİNİN GELİR-GİDERİNİ AÇIKLADI
Öte yandan kurul gündem maddeleri arasında yer almamasına rağmen, Orhan Görsen görev yaptığı süre içerisindeki gelir ve giderlerinin açıklanmasını rica etti. Özer Altan’dan onay alındı ve Görsen yönetiminin 823 bin gideri, 722 bin lira geliri olduğu ifade edildi. Bu bilginin ardından divan başkanı Özer Altan, 3 Temmuz’daki seçimli kongre öncesi bazı uyarılarda bulundu. Kongre dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

Kaynak: Kocaeli Gazetesi
Okunma :2484