Bilirkişi raporu reddedildi
 
  Bilirkişi raporu reddedildi   

Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden Kocaelispor davasında dün önemli gelişmeler yaşandı. Mahkeme yaklaşık 2 yıldır devam eden ve artık sonuç aşamasına gelen davada sanıkları suçsuz gösteren bilirkişi raporunu yetersiz görerek yeniden inceleme yapılmasını istedi.

YENİDEN RAPOR HAZIRLANACAK

Kocaelispor’un Süper Lig’e çıktığı 2007-2008 sezonun başında hesaplarda usulsüzlük tespit edilmesi üzerine dönemin başkanı Serhan Gürkan ile birlikte toplam 15 yönetici hakkında açılan zimmet, dernekler kanununa muhalefet ve güveni kötüye kullanma davasında dün önemli gelişmeler yaşandı. Serhan Gürkan’ın sözlü ifadesinin alındığı dünkü duruşmada mahkeme sanıkları suçsuz gösteren bilirkişi raporunu yetersiz buldu. Kocaelispor avukatı Abdulvahap Göçer’in itirazı üzerine hesaplarda yeniden inceleme yapılmasına ve yeni bir bilirkişi raporu hazırlanmasına karar verildi.

KOCAELİSPOR 3 MİLYON TL’Yİ İSTİYOR

Mahkeme yeni raporun hazırlanması için 4 Ekim 2012 tarihine kadar süre verdi. Bu tarihte yapılan duruşmada artık kararın açıklanması bekleniyor. Kocaelispor Avukatı Abdulvahap Göçer, Kocaelispor’un 2,5-3 milyon TL’sini sanıklardan geri almaya çalıştıklarını belirterek, “Sonucun lehimize çıkmasını bekliyoruz” dedi. Kocaelispor’da 2 yıl önce yapılan denetimde defterlerin genel muhasebe kurallarına uygun tutulmadığı, kayıt nizamına uyulmadığı ve bu şekilde kulüp parasının menfaate sarf edilmeye açık hale getirildiği öne sürülmüştü. Kocaelispor davası 21 Mayıs 2010 tarihinden bu yana devam ediyor.

 

Kaynak: Özgür Kocaeli
Okunma :2653