Bir kovulmadığımız kalmıştı
 
  Bir kovulmadığımız kalmıştı   

Sefa Sirmen Tesisleri.. Yapıldığında ülkede ses getiren, bir çok takımın özendiği, ülkenin en gözde en modern spor tesisiydi. Milli takımımız, Müstafa Denizli yönetiminde, 1998 Dünya Kupası elemeleri için hazırlık kampını burada gerçekleştirmişti. Şimdilerde elektriği kesik, musluktan su akmıyorsa şaşırılmayan tesis, ilk kurulduğunda büyük sükse yapmıştı.

 

 

Ancak bu tesis Kocaelispor’un değildi. Yıllardır kira ödeniyordu bu tesise, belediye tarafından. Sefa Sirmen Belediye Başkanıyken yapılan bu tesis, kendisinin övündüğü bir işti. Peki neden Kocaelispor için yapılan bu tesis KEV denen vakfa verildi? Sefa Sirmen bir röportajında sorulan bu soruya şöyle bir cevap veriyor; “..Bizim dönemimizde, yani belediye başkanıyken, bu tesisi kiraladık, Kocaelispor`a verdik. Zaten Kocaelispor`un bu tesisi döndürmesi, yani masraflarını karşılaması mümkün değildi. Bütçesi yetmezdi. Dolayısıyla yıllardan beri belediye olarak burayı kiraladık...” . Tam sebebinin ne olduğunu anlayamıyoruz bu söyleminden. Ancak, belediye olmasa aç kalırdınız demeye getirmiş Sefa Sirmen.

 

Kocaelispor; asgari ücretle çalışıp, boğazda bir yalıda yaşayan ve kirasını belediyenin ödediği biri gibiymiş. Bu mudur yani?

 

Peki neden Kocaelispor’un kaynaklarını geliştirmeye çalışmadınız da yapılan tesisi KEV’e aktardınız Efsane(!) Başkan Sefa Sirmen?

 

Başkanı olduğunuz vakfa belediyeden para gelmeyince, neden Kocaelispor’u kapının önüne koydunuz?

Vakfınızın yapmak istediği üniversite için, Sefa Sirmen tesislerine karşılık, Körfez belediyesi’nden 500 dönümlük arazi takası yapmaya kalktınız? Kocaelispor’a ne olacağı o zamanda gündeminizde yok muydu?

 

Tesislerden elde edeceğiniz geliri düşündüğünüzün milyonda biri kadar neden Kocaelispor’u düşünmediniz?

 

Her röportajınızda, “biz yaptık” diye övündüğünüz tesisi, belediyenin imkanlarıyla, başkanlığını yaptığınız vakfın malı yapmanızın, Kocaelispor açısından ne gibi bir övünülecek tarafı var?

 

Siz belediye başkanıyken, tesislerle ilgili belediye ve KEV arasında yapılan sözleşmeye uyduğunuzu, vakfınızın tüm kurallara uyduğu ve her şeyin yasal olduğunu vurguluyorsunuz. Peki kendi belediyenizin, yine kendi vakfınız arasında yaptığı sözleşmeden neden Kocaelispor hep zarar gördü?

 

Her seferinde “Kocaelispor’un Efsane başkanıyım” diyorsunuz, madem Kocaelispor’u seviyorsunuz, neden siyasi gücünüz arkanızda olmadan, bu klübün yanında ol(a)madınız?

 

Tesisleri 10 yıllığına Otel yapacak firmaya kiralarken neden "efsane başkan" olduğunuz aklınıza gelmedi?

 

KEV Yönetimi bu kiralama ihalesini yapıp yapmamakta serbest olmasına rağmen, Kocaelispor’u düşünmeyip neden sokakta kalmasına göz yumdu?

 

İbrahim Karaosmanoğlu’yla siyasi çıkarlarınız uğruna atışıp, neden “efsane başkan”ı olduğunuz klübe zarar verdiniz?

  

 

En önemlisi; siz, sevdiğinizi söylediğiniz Kocaelispor’a neden bu kadar zarar verdiniz?

 
Okunma :4406