GENEL KURUL 3 TEMMUZ’DA
 
  GENEL KURUL 3 TEMMUZ’DA   

TRANSFER YASAĞI OLMASAYDI
Kocaelispor`un bir diğer önemli sorunu olan transfer yasağına da değinen Başkan Orhan Görsen “Altyapıda birçok kategoride liglere girdik, üstelik küçümsenmeyecek başarılar elde ettik. Bilindiği gibi Kocaelispor`un transfer yasağı olması nedeniyle oyuncu alamıyoruz. Fakat transfer yasağı olmasa bile yine oyuncu almamız mümkün değil. Çünkü dönemin eski yöneticileri kulübü o kadar kötü yönetmiş ki; Kocaelispor borç batağı içinde. Bu kadar borç varken transfer yapılmaz” şeklinde konuştu.
 
HERKES ÜZGÜN
Federasyonun daveti üzerine Portekiz`e giden Kocaelispor Başkanı Orhan Görsen, bu fırsatla federasyon yetkilileri ve diğer kulüp başkanlarıyla birlikte Kocaelispor ile ilgili konuşma fırsatı bulduğunu söyledi. Kocaelispor`un şu anki durumundan ötürü son derece üzgün olduklarını dile getiren Görsen, Kocaelispor`u Kocaeli halkı ve il yöneticileri dışında tüm insanların sevdiğini vurgulayarak, Kocaeli dışında herkesin kulübün durumundan üzgün olduğunu belirtti.
 
ALTYAPI KULÜBÜN GELECEĞİ
Zorunlu olarak Kocaelispor`un altyapıya yöneldiğini söyleyen Görsen, “Transfer yapamadığımız için altyapıda yetiştirdiğimiz futbolcularla A takıma takviye yapmamız gerekiyor. Yönetimde biz olsakta, olmasakta bu böyle. Fakat biz iyi bir iş çıkardığımızı düşünüyoruz. Altyapımızda çok yetenekli, başarılı futbolcularımız var. Bu gençler kulübün geleceği. Kocaelispor, genç oyuncuları sayesinde 4-5 sene sonra ligde üst sıraları zorlayan bir takım haline gelecek. Buna kent dışında herkes inanıyor” dedi.
 
VALİ SİYASİ DÜŞÜNMEMELİ
Şu anda İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan dışında takıma destek veren kimsenin olmadığını söyleyen Orhan Görsen sezon başında Vali Ercan Topaca`nın destek verdiğini, fakat bir anda desteğini çektiğini vurgulayarak, “Ne Kocaeli Valisi, ne Büyükşehir Belediyesi, ne de herhangi bir kurum kulübe destek vermiyor. Vali kenti yönetir. Kocaelispor bu kentinde bir markasıdır. Bu nedenle Kocaelispor`a da destek vermesi lazım. İl yöneticileri destek verirse kısa zamanda Kocaelispor feraha erer” dedi.
 
BİZİ ARTIK TANIDILAR
“Kocaelispor layık olduğu yerde değil. Bize destek verirlerse Kocaelispor kısa zamanda iyi yerlere gelir. Her şey il yöneticilerinin elinde” diyen Orhan Görsen, yönetime geldikleri süreden bu yana herkesin artık kendilerini tanıdığını, Kocaelispor`un menfaatleri doğrultusunda hareket ettiklerini belirterek, Kocaelispor`un adını yaşatmak için imkansızlıklarla mücadele ettiklerini söyledi. Ekonomik yönden yetersiz bir yönetim olduklarını da sözlerine ekleyen Görsen, kentin yönetime destek vermesini istedi.
 
PROFESYONEL DÜŞÜNCE
Temmuz`un ilk haftasında kulübün genel kurula gideceğini söyleyen Orhan Görsen, genel kurul sonrası yönetime geçen kim olursa olsun profesyonel düşünmesi gerektiğini, ancak bu şekilde istikrarın sağlanabileceğini söyledi. Kulübün maddi desteğe muhtaç bir durumda olduğunu dile getiren Görsen, az bir destekle de başarının sağlanabileceğini, bunun en iyi örneğini bu sezon gördüklerini belirterek kentin markası olan Kocaelispor`un kapanmayacağını söyledi.
 
YÖNETİMİ GÜÇLENDİRECEĞİZ
25 Haziran Pazartesi günü Mali Kongre, Temmuz`un ilk haftası ise Seçimli Genel Kurul Toplantısı yapacaklarını belirten Orhan Görsen, tekrar başkan adayı olarak kongreye çıkacak. Mevcut yönetimin ekonomik anlamda zayıf olduğunu söyleyen Görsen, Nevzat Doğan`ın bu konuda da desteğini, yönetim listesini Nevzat Doğan ile birlikte yapacaklarını, bazı yöneticileri Nevzat Doğan`ın belirleyeceğini dile getirdi. Ayrıca Görsen, kulübe faydalı olacak kişilerin yönetime geçmesini istedi.
 Okunma :2479