“Paranız yoksa, onurunuz var” 1-2
 
  “Paranız yoksa, onurunuz var” 1-2   

Kocaelispor şampiyonluk adayı Yeni Diyarbakır deplasmanında büyük sürprize imza attı, onurlu mücadelesini galibiyetle süsledi ve düşme hattıyla puan farkını 6’ya indirip bir kez daha “Biz daha ölmedik” diye haykırdı.  90 dakika Kocaelispor’a sevgi gösterisinde bulunan, “Sizi en iyi biz anlarız, paranız yoksa onurunuz var” sloganları atan yaklaşık 10 bin Diyarbakırlı taraftar maç bitiminde Yeşil-Siyahlı takımı ayakta alkışladı. 

İLK YARIDA RIZA GOLE İZİN VERMEDİ

10 bin taraftarının coşkulu desteğini arkasına alan Yeni Diyarbakır 9’ncu dakikada gole çok yaklaştı. Kale önündeki karambolda M.Rıza son anda mutlak bir golü kurtardı. 14’ncü dakikada kornerden gelen ortayı iyi takip eden Özcan kafayı vurdu, top üst direkten dışarı çıktı. Dakikalar ilerledikte Kocaelispor’un direnci arttı. Devrenin son dakikasına kadar ev sahibi takım pozisyon üretemedi. Son dakika içinde Hasan’ın yakın mesafeli şutunda Rıza gole izin vermedi. Devre golsüz geçildi. 

YENİK DURUMA DÜŞTÜK, BIRAKMADIK

İkinci yarıda tempoyu biraz arttıran ev sahibi takım aradığı golü 62’nci dakikada buldu. 1-0’dan sonra elverişli iki-üç fırsat daha yakalayan Yeni Diyarbakır’a Rıza farkı açma izni vermedi. Son 20 dakika daha cesur oynayan Kocaelispor 71’nci dakikada Melih Ahmet ile eşitliği buldu. Biteme 10 dakika kala sahneye çıkan Sefa maçın skorunu belirledi. Maç bitimi Diyarbakırlı 10 bin taraftar Kocaelispor’u ayakta alkışladı. 
Okunma :2670